ZABUDOWY BALKONOWE LUMON

Poniżej zamieszczamy opis techniczny poszczególnych systemów LUMON stosowanych do zabudowy balkonów

LUMON 5

Przeszklenie balkonu typu LUMON 5 składa się z dwóch poziomych profili mocowanych pomiędzy stropem a poręczą balustrady lub posadzką.  Na profilach osadzone są tafle szkła hartowanego ESG o grubości 6mm, 8mm, 10mm. Wysokość elementu LUMON 5 jest dostosowywana do potrzeb i może osiągać 2800mm, zaś szerokość samych tafli szklanych mieści się w przypadku większości zastosowań zakresie od 300 do 960mm. Tafle są przesuwane po jednym torze, bez względu na to czy jest to loggia czy balkon z narożami od 90° do 270°. Przeszklenia pozbawione pionowych ram zapewniają nieograniczony widok i dostęp światła. Widoczne powierzchnie profili aluminiowych wykończane są poprzez lakierowanie proszkowe wg palety RAL lub anodowanie. Do uszczelnienia stosowane są uszczelki: górne, dolne i boczne. Woda opadowa odprowadzana jest na zewnątrz przez otwory odwodnieniowe na parapet, wykonany z odpowiednio uformowanej blachy. Plastikowe elementy okucia dostępne są w kolorach: jasnoszary i ciemnoszary. W obudowach systemu LUMON 5 zastosowano rolki i elementy ślizgowe z odpornego na ścieranie tworzywa sztucznego.

 

LUMON 6

Przeszklenie balkonu typu LUMON 6 pozwala osiągnięcie większych gabarytów tafli szklanych niż system LUMON 5. Jak jego poprzednik składa się z dwóch wzmocnionych poziomych profili mocowanych pomiędzy stropem a poręczą balustrady lub posadzką.  Na profilach osadzone są tafle szkła hartowanego ESG o grubości 10mm i 12mm. Wysokość elementu LUMON 6 jest dostosowywana do potrzeb i może osiągać 3000mm, zaś szerokość samych tafli szklanych mieści się w przypadku większości zastosowań zakresie od 300 do 1000mm. Tafle przesuwane są po jednym torze, bez względu na to czy jest to loggia czy balkon z narożami od 90° do 270°. Przeszklenia pozbawione pionowych ram zapewniają nieograniczony widok i dostęp światła. Widoczne powierzchnie profili aluminiowych wykończane są poprzez lakierowanie proszkowe wg palety RAL lub anodowanie. Do uszczelnienia stosowane są uszczelki: górne, dolne i boczne. Woda opadowa odprowadzana jest na zewnątrz przez otwory odwodnieniowe na parapet, wykonany z odpowiednio uformowanej blachy. Plastikowe elementy okucia dostępne są w kolorach: jasnoszary i ciemnoszary. W obudowach systemu LUMON 6 zastosowano wzmocnione rolki i elementy ślizgowe z odpornego na ścieranie tworzywa sztucznego.

 

Balustrada Lumon

System balustrad wykonany jest z zaprojektowanych specjalnie do tego celu profili aluminiowych . Widoczne powierzchnie profili aluminiowych są wykończane poprzez lakierowanie proszkowe wg palety RAL lub anodowanie. Profile przystosowane są do montażu szyb lub innych wypełnień o grubości od 6mm do 10mm. Do uszczelnienia stosowane są uszczelki: przyszybowe i osadcze nylonowe, silikonowe i EPDM. Elementy montażu balustrady do konstrukcji budynku wykonane są ze stali nierdzewnej lub aluminium co zapewnia ich długotrwałe i niezawodne funkcjonowanie. System przeszedł szczegółowe badania zarówno ze względu na obciążenia wiatrowe jak i inne cechy związane z trwałością oraz funkcjonalnością.

Copyright Nazwa.pl